Hakkımızda

KALİTES LABORATUVARININ TEMEL AMACI;

* Yapı denetim testlerinin gerçekleştirilmesi
* Standart deney metodlarına uygun analiz hizmeti
* Kalite arttırma ve araştırmaya yönelik çalışmalar konularında inşaat malzeme sektörü, yapı denetim kurumları, kamu kuruluşları, bağımsız kuruluşlar vb. kurumlara destek hizmet vermektir.

KALİTE POLİTİKASI
Kalites Laboratuvarı'nın misyonu yapılarda zemin, beton ve yapı çeliği kalitesinin denetimi yoluyla yapının deprem güvenliği açısından daha sağlıklı bir seviyeye taşınmasına hizmet etmektir.
Kalite politikası; geçerliliği kabul edilmiş deney yöntemlerinin uygulanması ile tekrarlanabilir analiz koşullarının sağlandığı laboratuvar koşullarında nitelikli ve eğitimli personel, müşteriye karşı ilgili, açık, net tutum ve karşılıklı bilgi alışverişinin sağlanması, müşteri bilgilerinin gizliliği ve tarafsızlık vb. hususları için gerekenler sağlanır.
Laboratuvarımız kalite anlayışı, ISO 17025 standardı uyarınca laboratuvar yönetiminin tüm fonksiyonlarında, en üst seviyede kaliteyi ve kalıcı müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Bu anlamda, doğru ve güvenilir analiz sonuçlarının, mümkün en kısa zamanda müşteriye ulaştırılması önemlidir. Kalite sadece kalite ekibinin değil, laboratuvar çalışanlarının tümünün sorumluluğunda olan bir iştir. Her bir laboratuvar çalışanı, laboratuvar kalite sistemi gereklerini yerine getirmek, sistemin etkinliğini sağlamaktan sorumludur.


KALİTE HEDEFLERİ
Laboratuvarımızın temel hedefi;
Nitelikli personelle çalışan, personele ve amaca uygun eğitimin sürekliliğini sağlayan
Müşteri şikayetlerine anında çözüm getiren ve sıfır hata ile hizmeti gerçekleştirerek müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlayan
Teknolojik gelişmeleri takip eden ve uygulayan
Çalışanlarımıza kalite ve çevre bilincini aşılayan
Ulusal ve uluslararası standardlarda kaliteli hizmet sunarak liderliği sürdüren
Laboratuvarımızla tekrar iş yapmayı isteyecek şekilde; müşterileri memnun edecek hizmeti sunan
Sorunlara önceden etkili ve köklü çözümler sağlayan, hizmet sunum kalite seviyesini düzenli olarak kontrol eden, kazanan bir ekip kurmayı ilke edinen
lider bir laboratuvar olmaktır.